ד"ר נדיה זבלוצקי רפואת עור ואסתטיקה

א'-ה' 7:30 - 19:30 | ו' 9:00 - 13:00

בנימין מזר 20, באר שבע​

073-7797772

טיפול בהזעת יתר

איך מתמודדים עם הזעת יתר?

הזעת יתר היא מצב שבו אנשים מזיעים יותר מהממוצע – ובלי קשר לנסיבות חיצוניות כלשהן. הם יכולים להזיע גם כשהם נחים, או כשמזג האוויר קריר. הזעת יתר יכולה להשפיע על כל חלק בגוף, אך היא נפוצה במיוחד בכפות הידיים, כפות הרגליים, בבית השחי ובפנים.

חשיבות הטיפול מבחינה בריאותית ונפשית

הזעת יתר נשמעת כמו בעיה קלה, אך היא משפיעה על החיים של הסובלים ממנה בצורה משמעותית, עד לרמה שהם עלולים לא להגיע לפגישות עבודה או לא מעוניינים לפגוש אנשים חדשים. הם מסרבים ללחוץ ידיים בגלל הבושה של יד רטובה, חוששים ממצב של כתמי זיעה בחולצה סביב בתי השחי, או ממצב של זיעה מטפטפת על הפנים. לעיתים אנשים שסובלים מהזעת יתר חוששים אפילו לפנות לקבל טיפול ועזרה – וחבל, כי ניתן לטפל בבעיה הזו ויחסית בקלות.

טיפולים להזעת יתר

במרפאה שלנו, אנו מטפלים בהצלחה בתסמונת הזעת היתר במגוון דרכים: אחד הטיפולים המתקדמים ביותר הוא טיפול בלייזר MiraDry. טיפול זה משתמש בלייזר כדי להרוס את בלוטות הזיעה בבתי השחי. הטיפול יעיל ביותר בהפחתת הזעת יתר בבית השחי.

טיפול מתקדם נוסף הוא טיפול בזרם חשמלי. טיפול זה משתמש בזרם חשמלי נמוך כדי להרוס את בלוטות הזיעה. הטיפול יעיל בהפחתת הזעת יתר בכפות הידיים, כפות הרגליים ובפנים.

טיפול בהזעת יתר נוסף הוא טיפול בקרינה אינפרא אדומה. טיפול זה משתמש בקרינה אינפרא אדומה כדי להרוס את בלוטות הזיעה. הטיפול יעיל בהפחתת הזעת יתר בכפות הידיים, כפות הרגליים ובפנים. בנוסף, ניתן לנסות טיפול תרופתי – תרופות דרך הפה, כגון אנטיהיסטמינים, יכולות לעזור להפחית את ההזעה, או דאודורנט רפואי.
אם שום דבר לא עוזר, אפשר לשקול ניתוח נגד הזעת יתר: זה הליך כירורגי קטן, שמסיר את בלוטות הזיעה באזורים בהם יש הזעת יתר, כגון כפות הידיים, כפות הרגליים, בית השחי או הפנים. הניתוח מתבצע בהרדמה כללית, ואורך כ-1-2 שעות.

למה חשוב להתייעץ עם רופא מומחה להזעת יתר?

אם אתם סובלים מהזעת יתר, חשוב לפנות לרופא מומחה להזעת יתר, כדי לקבל את הטיפול המתאים ביותר עבורכם. יש כמה סיבות לתסמונת הזעת יתר, ואם טיפול שגוי, המצב שלכם עלול להחמיר. בנוסף, יתכן שחומרת התסמונת אצלכם היא יחסית נמוכה ואפשר לפתור אותה בתרופות, אך רופא שאינו מנוסה עלול להמליץ לכם על ניתוח בהרדמה מלאה, שאינכם זקוקים לו. לכן חשוב לפנות לרופא מומחה להזעת יתר שיאבחן אתכם וימליץ על טיפול. ההתאמה של הטיפול לחומרת המצב שלכם, ולאיזור בו אתם סובלים, היא קריטית להצלחת הטיפול.

אחוזי הצלחה בטיפול בהזעת יתר

כשמדברים על אחוזי הצלחה בטיפול בהזעת יתר, צריך לזכור שלא כולם עוברים את אותו טיפול, לא כולם ניחנו בבריאות טובה מלכתחילה, לא כולם סובלים מאותה חומרה של הזעה, ולא כולם מזיעים באותו איזור – יש אנשים שאצלם הזעת היתר מתמקדת בידיים,

אצל אחרים בפנים או בבית השחי. באופן כללי, ניתן חלק זאת כך:

  • טיפולים מקומיים, כגון דאודורנטים רפואיים, יעילים בדרך כלל בהפחתת הזעת יתר קלה או בינונית. אחוזי ההצלחה של טיפולים מקומיים נעים בין 50% ל-80%.
  • תרופות דרך הפה, כגון אנטיהיסטמינים, יעילות בדרך כלל בהפחתת הזעת יתר קלה או בינונית. אחוזי ההצלחה של תרופות דרך הפה נעים בין 50% ל-70%.
  • טיפולים פולשניים, כגון ניתוחים או טיפולים באמצעות לייזר, יעילים ביותר בהפחתת הזעת יתר קשה. אחוזי ההצלחה של טיפולים פולשניים נעים בין 80% ל-95%.
ד"ר זבלוצקי נדיה

ד"ר נדיה זבלוצקי

רופאת עור, מין ואסתטיקה עם רזומה של מעל 40 שנה.
בעלת מרפאה פרטית בבאר שבע המטפלת בבעיות עור ואסתטיקה. 

צרו קשר למידע נוסף ולקביעת תור 

ד"ר זבלוצקי נדיה
ליצירת קשר
תוכן עניינים
אני מזמינה אתכם לקרוא גם על...
טיפול באקנה

אקנה – איך נפטרים מזה? קשה למצוא מתבגר שזכה לעבור את התקופה הכי הורמונלית בחייו

קרא עוד »
דילוג לתוכן